O MNIE

Witam na stronie poświęconej mojej pasji jaką jest AJURWEDA! Najpierw krótko o tym, jak to się stało, że starożytny i w końcu egzotyczny system medyczny zawładnął mną bez reszty.

 
Moje życie, jak pewnie życie każdego z Was pełne było wzlotów i upadków. Wszystkie trudne doświadczenia kierowały mnie w stronę zgłębiania sposobów radzenia sobie ze stresem, poszukiwania zgodnej z naturą drogi do zdrowia i harmonijnego życia.
W drodze do poprawy jakości życia pierwsza  pojawiła się wiedza o oddechu. Pewnego dnia trafiłam na kurs „ Sztuki Oddechu” Fundacji Art Of Living. To był przełom i mogę powiedzieć, że czas dzielę na przed i po kursie.
Techniki oddechowe wyniesione z tego programu, a szczególnie proces Sudarshan Kriji, oraz wiedza o funkcjonowaniu umysłu, pozwoliły mi powoli wrócić do równowagi.
W 2005 roku zostałam nauczycielem tego programu i z radością prowadzę go do dziś, pod zmienioną nazwą "Happieness Program”.
Ten kurs to  krótki, teoretyczny i praktyczny elementarz radzenia sobie ze stresem. Uważam że każdy, dosłownie każdy powinien go skończyć, szczególnie że współczesny świat staje się coraz szybszy i bardziej wymagający.
Bardzo szybko postanowiłam udać się do źródła wiedzy o oddechu, czyli do Indii.
Poleciałam do międzynarodowego ośrodka Fundacji AOL, do Bangalore i tu zetknęłam się po raz pierwszy z wiedzą i praktyką ajurwedyjską.
Od tego momentu pozostaję wierna Ajurwedzie do dziś.  
Wielokrotnie wracałam do Bangalore, aby korzystać z dobrodziejstw kuracji ajurwedyjskich, szczególnie z królowej technik oczyszczających, z panchakarmy.
Zafascynowała mnie prostota, skuteczność, naturalność i szacunek z jakim ajurweda traktuje ludzkie ciało i umysł.
Zaczęłam brać udział w warsztatach, wykładach, zgłębiałam wiedzę teoretyczną i praktyczną organizując, a  później współprowadząc wiele wydarzeń promujących ajurwedę.
Współpracowałam z dr. Lokeshem z Indii, z dr. Olgą Ułybiną. W ostatnim roku organizowałam konsultacje dla dr. Saurabha Pardeshi. Brałam udział w wykładach dr. Partapa Chauchana oraz w kursach gotowania.
W  2015 r. zostałam nauczycielem programu "Gotowanie wg. Zasad Ajurwedy”. W pierwszym roku poprowadziłam 12 takich programów. Naprawdę kocham to robić!!!!
W międzyczasie oczywiście korzystałam z dobrodziejstw jogi i w efekcie w 2008 r. uzyskałam uprawnienia do prowadzenia programu Sri Sri Yoga.
Umiejętności jogowe doskonaliłam na warsztatach u Rity Keller, Sharata Arory, Krishana Verny i prof. Andrzeja Szopy, a ostatnio na kursie nauczycielskim YIn Fascial Yogi u Bety Lisaboa.
Wiedzę na temat oddechu, jogi i ajurwedy pogłębiałam na kursach i warsztatach w Polsce, Niemczech, Indiach i Indonezji.
Skończyłam także studia podyplomowe „ Techniki Relaksacyjne” na wrocławskim AWF u prof. Leszka Kulmatyckiego. Pracę końcową pisałam właśnie  z zakresu ajurwedy.
Od 2000 roku zebrałam mnóstwo wiedzy, praktycznych umiejętności, dokonałam dzięki temu ogromnych zmian w swoim życiu, w sposobie myślenia i postrzegania świata.
Jeśli tylko masz ochotę na poznanie tej naturalnej drogi do zdrowia jaką jest Ajurweda, jeśli chcesz zrobić pierwszy, lub kolejny krok w tę stronę . JESTEM DO TWOJEJ DYSPOZYCJI.
Moją misją jest dzielić się tym co wiem i umiem  w naturalnej, harmonijnej drodze do jak najwyższej jakości życia każdego z nas.
 
ZAPRASZAM
MONIKA DĄBROWSKA