Gotowanie z Ajurwedą

Zakończysz warsztaty z ugruntowaną podstawową wiedzą o Ajurwedzie, zrozumieniem zasad i praktyczną umiejętnością przygotowywania posiłków w duchu Ajurwedy.

W ofercie 3, lub 6 cio dniowe programy, wyjazdowe lub stacjonarne.
Także 7 i 10 cio dniowe wyprawy kulinarne do różnych zakątków świata.
Jednodniowe warsztaty tematyczne. Terminy w zakładce KALENDARIUM.
 
Sposób w jaki gotujemy w czasie warsztatów i proporcje składników odżywczych w diecie, są zgodne z promowanym przez profesora Colina Campbella sposobem odżywiania redukującym choroby cywilizacyjne, lub jeśli wystąpiły, warunkującym powrót do zdrowia.
To było dla mnie odkrycie!
Prowadziłam już kursy gotowania czas jakiś, kiedy pojechałam na konferencję właśnie z profesorem. Wysłuchałam wykładu i olśnienie!!
TO JEST TO SAMO.
W latach 60 tych  XX wieku profesor przeprowadził badania na największej z możliwych populacji, na Chińczkach. Zrobił to w sposób maksymalnie obiektywny. Szukał przyczyn zachorowalności na raka i możliwości wpływania na eliminację tej choroby. Nikt nie wiedział jaki będzie wynik. 
No i rezultat nie był wygodny dla nikogo. Okazało się, że spożywanie białka odzwierzęcego, mleka, szczególnie słodkiego i cukru, produktów rafinowanych, inicjuje powstawanie nowotworów i chorób cywilizacyjnych.
Dla przemysłu mięsnego, cukrowniczego, mleczarskiego to była prawdziwa porażka. Dodatkowo trudne do zaakceptowania są dalsze spostrzeżenia, że częstokroć bardziej efektywne w pokonaniu choroby jest zmiana diety i stylu życia niż wyłącznie kuracja farmaceutykami. Nic dziwnego, że wyniki badań nie są promowane nigdzie na świecie, choć są świetnie udokumentowane pod względem naukowym.
Profesor pod wpływem wiedzy, którą uzyskał, przewartościował swoją dietę i mleczno mięsną, tradycyjną dla jego rodziny, zamienił na dietę wegetariańską opartą na całościach pokarmowych.
Po szczegółową wiedzę na ten temat odsyłam do licznych tłumaczeń książek.  Najbardziej popularna to "Nowoczesne Zasady Odżywiania" T. Collin Campbell wydawnictwo Galaktyka.
 
W tej zakładce znajdziecie także artykuły na temat odżywiania oraz przepisy. Zapraszam do korzystania i komentowania na blogu.